Závěrečné zkoušky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy čeká významná změna. "Když člověk opouští vzdělávací instituci, měl by mít v ruce nějaké potvrzení, že může předstoupit před třídu. Takovým výstupem ale není to, že se naučí zpaměti odpovědi na otázky," říká děkan fakulty Michal Nedělka.

Nedělka chce, aby studenti vedle znalosti požadovaných okruhů témat připravili vyučovací hodinu − tedy navrhli, jak by vybrané téma prezentovali před třídou, včetně učebních postupů, použitých metod, cílů a podobně. Na jeho domovské katedře hudební výchovy už tak státnice probíhají pět let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.