Ve svém zápase o to, aby se do Prahy z Londýna přestěhovali špičkoví odborníci dohlížející na bankovnictví, může Česko použít další argument. Jiná evropská agentura, která v Praze už pět let funguje, má výborné výsledky. Jde o agenturu GSA, která má mimo jiné na starosti evropský navigační systém Galileo.

Úspěch GSA může Česko využít ve snaze získat Evropský orgán pro bankovnictví (EBA). Ten se musí z Londýna odstěhovat kvůli chystanému brexitu. Kromě Prahy má zájem ještě sedm dalších evropských měst, například Frankfurt, Vídeň, Paříž nebo Dublin.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.