Když se před volbami v katolickém časopise RC Monitor objevily texty, které doporučovaly volit Tomia Okamuru jako "obránce křesťanských hodnot" a odsuzovaly Evropskou unii, ostře reagoval plzeňský biskup Tomáš Holub. "Jsem hluboce přesvědčen, že takové postoje jsou proti duchu evangelia," napsal.

Zásadní spor o budoucnost země se stal i sporem uvnitř české katolické církve. "Vyzval jsem autory k setkání, ale zatím k němu nedošlo," říká Holub, který v rozhovoru pro HN vyjadřuje vážné obavy z vývoje v české politice a společnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejmladší český biskup Tomáš Holub se jasně vymezil vůči volebnímu úspěchu Tomia Okamury.
  • Při více než ročním působení na západě Čech jej nejvíc zaskočila vykořeněnost regionu.
  • "Žijeme v době, ze které se vytratila naděje a trpělivost," říká Holub.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.