Zastánci kryptoměn v Rusku dosáhli vítězství. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil vládě, aby spolu s centrální bankou vymyslela pravidla používání bitcoinů a dalších kryptovalut. Současně Moskva chce, aby se těžaři bitcoinů zaregistrovali a začali platit daně.

"Kryptoměny se v některých zemích již staly nebo stávají plnohodnotným platebním prostředkem. Současně jejich používání přináší mnohá rizika. Především jde o možnost praní špinavých peněz, vyhýbání se placení daní a podvody, jejichž oběťmi se mohou stát obyčejní lidé," prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po poradě o kryptovalutách, která se konala minulý týden v Soči.Až dosud proti legalizaci bitcoinů vystupovala hlavně centrální banka. Ale i ministr pro ekonomický rozvoj Maxim Oreškin se o bitcoinu vyjadřoval jako o finanční pyramidě. Naopak jeho velkým zastáncem je šéf největší ruské finanční instituce Sberbank German Gref.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kreml se rozhodl zlegalizovat fungování kryptoměn v Rusku, současně je ale chce regulovat jako jiné finanční prostředky.
  • Kvůli technologii blockchainu je ovšem obtížné těžbu bitcoinů a dalších kryptoměn někomu prokázat. Náklady na vymáhání tak mohou předčit výnosy daně.
  • Těžba kryptoměn je v Rusku stále populárnější, díky nízkým cenám elektřiny totiž přináší výnos 20-40 procent měsíčně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.