Tak především: rodina nechce, abych do toho šel, oznámil včera senátor ODS Jaroslav Kubera, proč se souboj o křeslo prezidenta bude muset v lednu příštího roku obejít bez něho. Přidal ještě několik dalších důvodů, mimo jiné ten, že Miloš Zeman má podle něj stejné voliče jako Andrej Babiš, a dá se tedy na základě výsledků voleb do sněmovny předpokládat, kdo z prezidentského klání vyjde jako vítěz. Ale nebyl by to Kubera, zapřisáhlý vyznavač nikotinu a bojovník proti jakýmkoliv omezením kouření, aby si neodpustil ještě jeden důvod, který mu prý v kandidatuře též brání. "Kampaň se nedá dělat v hospodách, protože se tam nesmí kouřit," posteskl si. A tak se tedy budeme muset smířit s tím, že jednoho náruživého kuřáka, který si ostentativně zapálí i tam, kde druzí nekouří, jiný příští rok na Hradě nevystřídá.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru