Na Blízkém východě mizí jedna krátkodechá říše, panství teroristické organizace Islámský stát. Kdysi jeho džihádisté ovládali území rozlehlé jako Velká Británie včetně velkých měst, jako byl irácký Mosul a syrská Rakka. Dnes jim zbývá asi 10 tisíc čtverečních kilometrů převážně pusté krajiny a není pochyb, že za pár měsíců přijdou i o ni.

Není divu, že začal boj o jejich dědictví.

Vítězové nad teroristy mají příliš rozdílné zájmy na to, aby se shodli, komu bude patřit území kdysi ovládané bojovníky Islámského státu. Hrozí, že začnou válčit mezi sebou. První takovou miniválku, mezi iráckými Araby a Kurdy, už jsme viděli.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.