Fintech už není jen buzzword, cosi, co je momentálně jen módní bublina, za níž toho ale zatím ještě není moc vidět. Dnes je to reálné expandující odvětví, do něhož investoři nasypali miliardy dolarů, protékají přes něj sumy násobně vyšší a očekávání jsou ještě mnohem, mnohem výš. Se službami, jež díky novým technologiím nahradí nebo doplní servis, který dnes očekáváme od bank a dalších tradičních finančních institucí, zkouší prorazit tisíce podnikatelů. Sázky jsou vysoké a samozřejmě zdaleka ne každá vyjde.

I u těch projektů, které se trefí do potřeb trhu, nebo dokonce poptávku po své službě dokážou vytvořit, je třeba trpělivost. Doba, po níž začne fintechový start-up vydělávat, v průměru překračuje pět let a za tu dobu spolyká spoustu peněz. Zdroje a potřebnou trpělivost mají − kdo jiný než banky či pojišťovny, takže se jim přes financování široké škály fintechových projektů může podařit se na svých pozicích opevnit anebo i expandovat. Teoreticky.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru