Sklady a výrobní haly jsou rekordně obsazené

O pronájem průmyslových nemovitostí je v Česku enormní zájem, což dokládají i nejnovější statistiky poradenské firmy 108 Agency. V tuzemsku bylo na konci září volných necelých čtvrt milionu metrů čtverečních moderních skladů a výrobních hal, což odpovídá 3,7 procenta z celkových z 6,71 milionu metrů čtverečních těchto prostor. V reakci na tento trend meziročně vzrostlo nájemné v průměru o pět procent. Developeři si proto více věří a častěji staví nové haly spekulativně, tedy bez předem známého nájemce.

Retail Park v Mostě změnil vlastníka

Dánský developer TK Development prodal za nezveřejněnou částku Retail Park Most. Novým vlastníkem nemovitosti na okraji tohoto severočeského města se stal Focus Estate Fund. Jedná se o investiční fond s centrálou v ukrajinském Kyjevě, jenž dříve koupil také po jednom nákupním parku v Ostravě a v polském městě Sandoměř. Nájemci mosteckého nákupního parku jsou Sportisimo, Auto Kelly, Breno nebo Pet Shop.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Moderní české sklady a výrobní haly jsou rekordně obsazené, nepronajato je jen 3,7 procenta z celkových z 6,71 milionu metrů čtverečních těchto prostor.
  • Dánský developer TK Development prodal za nezveřejněnou částku Retail Park Most investičnímu fondu z Ukrajiny.
  • Ministerstvo pro místní rozvoj příští měsíc plánuje vyhlásit další dotační program na sociální bydlení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.