Ve velkých městech prudce roste poptávka po nájemním bydlení. To se projevuje na cenách nájmů, které jdou nahoru. Zatímco v minulosti bylo běžné, že majitelé některých bytů museli upravovat cenu pronájmu směrem dolů, aby našli co nejrychleji vhodného nájemníka, dnes je situace opačná a vlastníci bytů zdražují. "Pro velký zájem jsme zvýšili cenu nájmu o tisíc korun a kauce byla navýšena na 20 tisíc korun," rozhodl se využít velké poptávky majitel bytu v pražských Nuslích, který takto upravil své požadavky.

Především v Praze a Brně se na inzeráty během chvíle po jejich zveřejnění přihlásí často i desítky zájemců. Největší zájem je v tomto ohledu o garsonky a menší byty do 50 metrů čtverečních. "Poptávka po pronájmech je dnes skutečně obrovská. Na jednu nabídku je během dne schopno zareagovat kolem třiceti lidí," popisuje současný stav mluvčí realitní kanceláře Re/Max Tomáš Hejda.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hůře dostupné hypotéky komplikují koupi bytu hlavně mladým. Roste počet lidí, kteří zůstávají v pronájmu.
  • Města se obávají, aby se nestala pro některé obyvatele příliš drahými. Plánují výstavbu obecních bytů za miliardy.
  • Developeři vidí v současné situaci příležitost. Více jich zvažuje začít stavět bytové domy určené přímo k pronájmu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.