Vyřizování půjčky na nákup domu bude díky rozvoji fintechu za deset let pravděpodobně vypadat zcela jinak než dnes. Část komunikace s bankou obstará virtuální asistent, naše riziko neschopnosti splácet vypočítá důmyslný algoritmus a k celému procesu bude potřeba mnohem méně papírování než dnes. Oblast finančních technologií přitom generuje rok od roku vyšší tržby, a do fintech inovací tak vkládají své peníze nejen investiční fondy zaměřené na start-upy, ale i velké technologické společnosti nebo samotné banky. Právě s ohledem na růst celého odvětví se finančním technologiím věnují setkání Economia Fintech Leaders Club (FLC), které pro odbornou veřejnost pořádají v průběhu letošního roku Hospodářské noviny ve spolupráci se společností Accenture.

Jedním z témat, kterým se setkání věnovala, je soužití tradičních bank a fintech společností. Když se totiž zhruba před deseti lety objevil boom fintech start-upů, na trhu se vedly diskuse o konfliktní povaze obou táborů. V současnosti se však stále víc ukazuje, že finanční start-upy nejsou pro tradiční peněžní ústavy hrozbou. Pokud banky dokážou s fintech společnostmi navázat spolupráci, mohou pro ně být naopak příležitostí, jak získat inovace, které by samotné peněžní domy nevyvinuly. Mohou díky nim také získat nové prodejní kanály, které jim umožní získat zákazníky z řad mileniálů. Banky proto do finančních start-upů čile investují, přijímají je do svých podnikatelských inkubátorů nebo je rovnou skupují.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.