Jít si s kandidáty navzájem naproti

jarvis_59edfce3498e34d8a5f719ad.jpeg
Milan Soldán, personální ředitel Zebra Technologies
Foto: archiv

Milan Soldán
◼ personální ředitel Zebra Technologies

Klíčové je mít jasno v tom, koho hledáme a pro koho může být zajímavá naše firma, a na základě toho volit fungující kanály náboru a alokovat čas, energii a peníze co nejefektivněji. Věříme, že optimální je, když kandidáti mají obrázek o firmě a jejích produktech a aspoň prvotní zájem o práci už v momentě, kdy je kontaktujeme a hovoříme o konkrétních příležitostech. Primárně se soustřeďujeme na tři základní oblasti.

První jsou prezentace na pracovních veletrzích, které jsou většinou organizované univerzitami primárně pro vlastní studenty a absolventy, jakož i jiné formy spolupráce s vysokými školami (odborné přednášky, workshopy nebo stáže). Mimořádně se nám osvědčuje brát s sebou naše reálné produkty a technologie, jejichž funkci mohou přítomní nejen vidět, ale mohou je vzít do vlastních rukou a vyzkoušet. Zároveň při těchto příležitostech máme zajištěny dostatečné kapacity na naší straně, abychom neskončili jen u sbírání kontaktů, ale mohli v případě zájmu nabídnout i plnohodnotný rozhovor o konkrétní pracovní příležitosti.

Další oblastí je vytváření a aktivní nabídka pracovních příležitostí pro studenty a absolventy vysokých škol. Oblíbené jsou naše graduate a trainee programy. První je pro absolventy, jeho účastníci získají znalosti a zkušenosti z různých oblastí napříč firmou včetně praxe v centrále pro EMEA region v Británii. V rámci trainee programu nabízíme studentům roční angažmá na částečný úvazek v určitém oddělení, doprovázený školeními zaměřenými na předmětný obor. Zároveň mají příležitost najít si v Zebře práci na kratší období s flexibilní pracovní dobou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.