Podniky by měly absolventy lépe platit

Podle osmadvacetiletého projektanta Jakuba Kerna firmy často nedoceňují mladé talenty. Mzdy, které dostávají prvních pár let po dokončení vysoké školy, tak mnohdy neodpovídají jejich kvalitám a vzdělání, a to ani v případě vysoce odborných pozic.

"Čerství absolventi samozřejmě nemohou mít přehnané požadavky, ale ze zkušeností svých kamarádů vím, že řada podniků mzdovou stránku skutečně podceňuje. Mají na uchazeče neskutečné nároky, ale nedokážou je dostatečně odměnit," říká Kern, který pracuje jako projektant trolejového vedení pro MHD ve společnosti Elektroline.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.