Absolventi technických a IT oborů vstupují na pracovní trh s velkými očekáváními, i když mnohdy ještě nemají jasno, na co se chtějí v rámci svého oboru specializovat. V tom se jim snaží vyjít maximálně vstříc firmy. Vědí, že vysokoškoláků s čerstvým diplomem z technické školy je málo a že mají široké, byť teoretické znalosti. Proto o ně podniky bojují už během studií. "Kdyby firma vypsala pozici a čekala, že se na ni někdo přihlásí, bylo by docela těžké někoho najít. Je potřeba shánět mladé lidi už během studia," říká Vladimír Kulla, ředitel vývojového a prototypového centra společnosti Siemens ČR.

Atraktivní firmy jako Google, Microsoft nebo Siemens to mají snazší. Každá větší společnost nabízí stáže pro studenty a absolventy, kteří si mohou vybrat z nespočtu specializací. Ty menší musí být vynalézavější, aby se jim podařilo oslovit ty nejlepší.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.