V pátek začínají volby do Poslanecké sněmovny, které určí další směřování Česka. Leckdo o nich mluví jako o nejdůležitějších od roku 1989. Pravda je, že jde minimálně o hlasování přelomové. A to hned v několika ohledech.

Poprvé v historii naší země bude vítězem někdo jiný než standardní a čitelná pravice nebo levice. Poprvé většinu získají strany, které se tak či onak vymezují proti dosavadnímu fungování liberální demokracie.

A poprvé hrozí, že se přes deset procent přehoupne otevřeně xenofobní, extremistická formace.

Česká demokracie sice není v přímém existenčním ohrožení, ale nesporně se dostala do kritického bodu.

Při pohledu na statistiky se to zdá nepochopitelné.

Česko je šestou nejbezpečnější zemí na světě. Je zde nejméně lidí ohrožených chudobou v celé Evropské unii. Nejnižší nezaměstnanost. Nemáme problémy s migrací. Průměrný příjem roste, ekonomika jako taková též. Nikdy jsme se neměli tak dobře jako nyní. Přesto zemí cloumá nespokojenost a touha po změně, ať už bude znamenat cokoli. Jak je to možné?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.