Dokonalý luxus. Jinak se pocit, když nasadíte sluchátka a svět kolem vás zmlkne, popsat nedá. Luxus na cestách je ovšem draze vykoupený. Jako by výrobci sluchátek uzavřeli kartelovou dohodu a sluchátka s rušením okolního hluku prodávali za deset jedenáct tisíc. Sennheiser PXC 550 ale soupeří jinými zbraněmi − v nabídce funkcí, ovládání, výbavě a samozřejmě v kvalitě zvuku.

Sennheiser o sluchátkách i zvuku obecně něco ví. Mikrofony a sluchátka vyrábí od roku 1947 a na modelu PXC 550 je to znát.

Kapky jako klapky na ucho

Sluchátka mají netradiční kapkovité mušle s menšími rozměry, do kterých se přesto vejdou i větší uši. Konstrukce je bytelná s kovovou výztuží hlavového mostu. Vtip konstrukce se ale skrývá v detailu. Otočit mušle o 90 stupňů, aby byla sluchátka skladnější, umí každý. U Sennheiserů ale otočení pravého sluchátka slouží jako vypínač.

Bude se líbit

◼ Výborný zvuk
◼ Inteligentní odrušení hluku
◼ Dlouhá výdrž na baterii

K ovládání, respektive přehrávání hudby pak slouží dotyková plocha na pravé mušli. Přepínač na stejné straně aktivuje rušení okolního hluku a tlačítko pod ním mění nastavení zvuku. V levé mušli je pouze NFC čip, který usnadňuje párování s telefonem.

K ovládání můžete použít i mobilní aplikaci. V ní si můžete nastavit vlastní zvukový profil na základě jednoduchého testu vašeho sluchu. Má to ale háček. Aplikace citelně zvyšuje spotřebu energie telefonu.

Může vadit

◼ Starší typ konektoru pro nabíjení
◼ Energeticky náročná mobilní aplikace

Hluk vs. hlas a zvuk

První, co je nutné u sluchátek s rušením okolního hluku hodnotit, je kvalita odrušení okolí. Sennheiser v tomto ohledu nezaostává za standardní třídou QuietComfort od Bose. Sennheiser okolní zvuk filtruje pedanticky, ale s rozumem. Velmi dobře je slyšet lidský hlas, zatímco hučení proudových motorů boeingu nebo dunění v postarších vagonech Českých drah v klidu potlačí.

Když pak budete poslouchat hudbu, sledovat filmy nebo telefonovat, dočkáte se důstojného zvuku s plnými basy. Velká sluchátka Momentum stejné značky mají trochu příjemnější, muzikálnější projev, ale bez rušení okolního hluku (bezdrátové verze sluchátek Momentum ANC mají). A ve srovnání s Bose QuietComfort 35 je to jasné vítězství pro Němce. Výborný je také přenos zvuku při telefonování, Sennheiser je specialista na mikrofony a v tomto ohledu nemají sluchátka konkurenci.

Sluchátka v bezdrátovém režimu s rušením okolního hluku vydrží přibližně 15 hodin, při připojení kabelem i dvojnásobek. I let do USA zvládnete bez nabíječky.