Zavedená značka, produkty etablované na řadě trhů, nezanedbatelný výzkum a především ziskový byznys, který je odolný vůči krizím jako snad žádný jiný. K tomu trocha nostalgických vzpomínek na krátkou burzovní jízdu, na níž se dalo hodě vydělat. Hledání kupce pro dnešní evropskou divizi farmaceutického gigantu Sanofi zaměřenou na léčiva bez patentové ochrany, která má pro Čechy díky značce Zentiva obzvláštní půvab, tak vykazuje všechny charakteristiky potenciálního obchodu roku. Toho příštího, protože letos se vše rozdělit, ohodnotit nedá a i renomované investiční banky JPMorgan či Rothschild potřebují víc času, aby našly ty nejmovitější zájemce.

Zentiva je na prodej. Bude drahá

S jistotou můžeme čekat, že se o Zentivu strhne rvačka. První v řadě budou stát zahraniční fondy s globální působností a vyloučit se nedá ani zájem některého z hráčů, kteří už v oboru působí. Své k tomu budou zřejmě chtít říct i domácí miliardáři. Pokud se cena za evropskou výrobu generik Sanofi bude pohybovat na dohled od tří miliard eur, je tu celá řada finančních skupin, které se, v "koalicích" a s podporou syndikovaného financování, mohou zapojit do hry. Ti největší, například PPF, by neměli problém ufinancovat nabídku sami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Prodej Zentivy se blíží.
  • O tradičního výrobce osvědčených léků je velký zájem.
  • Příležitostí je víc než rizik.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru