Stejně jako podzimní chřipce nebo svrabu v ubytovně se člověk před volbami nedokáže vyhnout masové nákaze tradicí. Nestačí, že si zvykl na tradiční výrobky, které už kromě polévek, koření, marmelád, dřevěných drbátek a porcelánových zvonců zahrnují i mobilní telefony a cloudové aplikace. Teď se na něj hrne tradice z volebních plakátů a programů.

Hnutí ANO se vymezuje proti korupci tradičních stran a varuje lid, aby se nenechal napálit tradičními politiky. Program zmiňuje tradiční průmysl, tradiční obchod, tradiční spolky a samozřejmě tradiční hodnoty. Tradicí se ohání asi patnáctkrát, zřejmě aby bylo jasné, že to myslí fakt tradičně. ČSSD nabízí program v duchu nejlepších tradic a podporuje návrat k tradičnímu zemědělství. Zřejmě angažovala potomky bratranců Veverkových. Lidovci se drží tradice pevně, asi aby jim neutekla. ODS se opírá o hodnoty, TOP 09 chce rozvíjet národní a místní tradice, stejně jako Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, od které se jinak naprosto distancuje. A Realisté tradičně pobíhají v krojích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Strany se v předvolební kampani ohánějí návratem k tradici, aniž by bylo jasné, co přesně mají na mysli.
  • Pokud by mělo jít o návrat k tradici první republiky, pak jde o návrat ke schodkovým rozpočtům a politickým kšeftům.
  • I v první republice strany uplácely úředníky zvyšováním platů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru