Soud v úterý ukončil první dějství sporu o to, kdo smí nadále poskytovat práva k užití slavné postavičky Krtečka, kterou v padesátých letech stvořil výtvarník Zdeněk Miler. Městský soud v Praze totiž zneplatnil smlouvu na práva udělená výtvarníkem jeho vnučce Karolíně krátce před jeho smrtí v roce 2011.

"Smlouva je neplatná pro neurčitost," uvedla soudkyně Veronika Křesťanová. Vyhověla tak advokátce Mileně Fischerové, která výtvarníkova práva začala spravovat již v roce 2006. Rozsudek není pravomocný, Milerová již HN oznámila, že se odvolá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.