Snímek z družice dokonale ilustruje systematičnost genocidního tažení barmské armády a spřízněných buddhistických milic proti muslimským Rohingům. V horní polovině je rohingská vesnice, či spíše to, co z ní zbylo poté, co byl každý jednotlivý dům vypálen. Vpravo dole je zcela nedotčená jiná vesnice, v níž žije buddhistické obyvatelstvo. Úřad OSN pro uprchlíky (UNHCR) včera opět navýšil svůj odhad ohledně počtu Rohingů, kteří byli od náhlé eskalace násilností koncem srpna přinuceni utéct z Barmy do sousedního Bangladéše − už jich je 582 tisíc. "Jsme hluboce znepokojeni podmínkami v Bangladéši, kde jsou tisíce nových příchozích blokovány v pohraniční oblasti," uvedl Andrej Mahečić, mluvčí UNHCR.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru