Snímek z družice dokonale ilustruje systematičnost genocidního tažení barmské armády a spřízněných buddhistických milic proti muslimským Rohingům. V horní polovině je rohingská vesnice, či spíše to, co z ní zbylo poté, co byl každý jednotlivý dům vypálen. Vpravo dole je zcela nedotčená jiná vesnice, v níž žije buddhistické obyvatelstvo. Úřad OSN pro uprchlíky (UNHCR) včera opět navýšil svůj odhad ohledně počtu Rohingů, kteří byli od náhlé eskalace násilností koncem srpna přinuceni utéct z Barmy do sousedního Bangladéše − už jich je 582 tisíc. "Jsme hluboce znepokojeni podmínkami v Bangladéši, kde jsou tisíce nových příchozích blokovány v pohraniční oblasti," uvedl Andrej Mahečić, mluvčí UNHCR.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru