Umělá inteligence dokáže porazit slavné šampiony v šachu. Mnohem praktičtější přínos může mít tento obor třeba v medicíně. Společnost IBM Česká republika proto poskytla Diabetické asociaci ČR servis, který umožňuje hlubší analýzu léčebných metod. Výsledky spolupráce dávají naději, že bude v budoucnu možné zahájit efektivní léčbu cukrovky 2. typu rychleji. Za tento počin získala IT firma zlaté ocenění v kategorii Společensky prospěšný projekt v soutěži TOP Odpovědná firma 2017.

Když lékař zjistí u pacienta toto chronické onemocnění, hledá vhodnou léčbu. Pro vlastní léčbu diabetu je na trhu v současnosti registrováno zhruba deset tříd antidiabetik, která každému člověku nezabírají stejně. Možná je to pro někoho překvapivé, ale lék předepisuje lékař na základě vlastních zkušeností a doporučených postupů. Tento proces však není zdaleka dokonalý. Když se udělá podrobný rozbor účinnosti, ukáže se, že konkrétní antidiabetikum u třetiny pacientů prakticky neúčinkuje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.