Přes šedesát tisíc korun už musela hradit Kancelář prezidenta republiky na nákladech řízení lidem, jimž odmítala poskytnout informace, na které měli nárok.

Model je stejný: Lidé podají žádost o informaci, ale Hrad ji poskytne až poté, co se žadatel obrátí na soud a ten pošle předvolánku k jednání.

V jednom případě už soud dokonce konstatoval, že jde o obstrukční postup, a zlínskému aktivistovi Luďku Maděrovi minulý pátek přiznal odškodné 47 tisíc korun za průtahy v řízení. Přihlédl k tomu, že šlo již pošesté o stejnou věc, kdy Hrad poskytl informaci jen několik dní před nařízeným jednáním soudu, jejž by s největší pravděpodobností prohrál.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.