Společnosti, které mají svou výrobu založenou především na levné práci, už od státu peníze nedostanou. Ministerstvo průmyslu připravuje změnu systému investičních pobídek, podle níž by na dotaci od státu dosáhly jen firmy, které svým zaměstnancům platí alespoň průměrnou mzdu v daném kraji.

"Cílem je, aby pobídky směřovaly k investorům, kteří neplatí jenom jednoduché výroby," říká mluvčí úřadu František Kotrba.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministerstvo průmyslu chce změnit současný systém investičních pobídek, který je zaměřený na tvorbu pracovních míst.
  • V budoucnu by peníze od státu měly dostat jen firmy se složitější výrobou.
  • Na to, jak takovou firmu poznat, se ale názory různí. Ministerstvo navrhuje podmínku výše mezd, jiní zase podíl vysokoškoláků nebo výdajů na vědu a výzkum.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru