Polsko se za poslední dva roky vlády konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) čím dál více rozděluje na dvě části − národoveckou a proevropskou, konzervativnější a liberálnější. Tu druhou, evropskou a liberálnější tvář představuje deník Gazeta Wyborcza, který jako by se čím dál více nechával vtahovat do politiky. "To máte špatný dojem, jen děláme novinařinu, která má odvahu nazývat věci pravým jménem," hájí svůj list v rozhovoru na konferenci Forum 2000 jeho šéfredaktor Adam Michnik.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Adam Michnik vede od roku 1989 polský deník Gazeta Wyborcza, který se silně vymezuje proti vládnoucí straně Právo a spravedlnost.
  • "Oni postupují kupředu jako tank, jako buldozer, nic je nezastavuje, ani mezinárodní situace, ani protesty v ulicích," řekl HN.
  • Navzdory silné podpoře, kterou strana Jaroslawa Kaczyńského má, šéfredaktor očekává, že ji položí její vlastní chyby a že PiS prohraje volby.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.