Zuzana Havránková patří podle mezinárodní databáze RePEc do šedesátky nejvlivnějších mladých ekonomů světa, na Univerzitě Karlově se věnuje energetice, životnímu prostředí a specializuje se na syntézy různých výzkumů. Vedle toho ale náruživě pozoruje politické dění.

Už delší dobu ji štvalo, jak moc se tuzemské průzkumy veřejného mínění před každými volbami od sebe lišily.

Navíc postrádala to, co znala ze zahraničí − přehledný souhrn různých průzkumů, který by pomohl s orientací v tom, které straně se zrovna daří a které ne.

Proto si ho s dvojící kolegů sama vytvořila a nepřímo se tak zapojila do volebního zpravodajství.

"Překvapilo nás, kolik lidí se na stránky každý den vrací − je jich kolem pěti tisíc a ten počet stále stoupá. Spíš jsme si mysleli, že to bude zajímavé pro pár amatérských nadšenců do politiky, jako jsme my," říká jednatřicetiletá vědkyně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Z analýzy průzkumů veřejného mínění plyne, že Andrej Babiš má vítězství ve volbách téměř jisté.
  • Podle serveru KdoVyhrajeVolby.cz je ale velmi pravděpodobné, že k sestavení koalice bude potřebovat minimálně dva partnery.
  • Za webovou aplikací stojí špičková mladá ekonomka Zuzana Havránková.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.