Krátce před volbami do sněmovny utržil jejich očekávaný vítěz další bolestivou ránu. Rozhodnutí slovenského Ústavního soudu vrací Andreji Babišovi nálepku agenta komunistické tajné policie. Ústavní soud zrušil dosavadní rozsudky obecných soudů, které daly v předchozích letech za pravdu Babišovi, že je v seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti neprávem. Celý případ se fakticky vrací na začátek.

Po nedávném obvinění v kauze Čapí hnízdo je to pro Babiše druhá nepříjemná událost. Pověst spolupracovníka StB už sice politiky společensky nediskvalifikuje zdaleka tolik jako v 90. letech, rozsudku se ale rychle chopily ostatní strany, které nyní ještě důrazněji odmítají vstoupit s Babišem do vlády.

V článku se dále dozvíte

  • Slovenský Ústavní soud zrušil rozsudky, které očišťovaly Babiše od spolupráce s StB.
  • Přelomové rozhodnutí znevěrohodňuje svědectví bývalých důstojníků StB.
  • Verdikt může po volbách Babišovi zkomplikovat situaci, ostatní strany s ním odmítají jít do vlády.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.