Ukrajinský prezident Petro Porošenko ve svém vystoupení na Parlamentním shromáždění Rady Evropy odmítl nápad prezidenta Miloše Zemana, že by Ukrajina mohla dostat od Moskvy finanční kompenzaci za anexi Krymu. "S naším územím nebudeme kšeftovat," prohlásil Porošenko. Myšlenka nevyvolala zvláštní nadšení ani v Moskvě, která dala najevo, že za Krym platit nehodlá.

"Odmítám tvrzení těch, kteří hovoří o anexi Krymu jako o hotové věci. Tato tribuna nevznikla pro výzvy obchodovat s územím za peníze, ropu nebo plyn. Byla vytvořena pro hájení našich hodnot a pro jejich obranu v případě nutnosti. A ta nutnost dnes nastoupila," prohlásil Porošenko.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.