Výrobce značek Nowaco, zmrzlin Prima nebo českých mražených hotovek Dobroty babičky Kláry nejvíc trápí nedostatek pracovníků a přehnaná byrokracie. "Pokud by třeba vláda zrušila zaměstnávání přes agenturní společnosti, tak jsme mrtví," tvrdí Bohumil Volf,  ředitel jedné z největších potravinářských firem v Česku Bidfood, v rozhovoru pro HN.

Loni jste měl políčeno na českého kapra. Jak projekt zpracování domácí ryby dopadl?

Strašně. Ukázalo se, že naše myšlenka neměla ekonomické řešení. Byl to jeden z projektů, který se nám nepovedl. Po poradách s odborníky jsme nezvládli kapra dostat na trh. Bylo by to příliš komplikované a drahé. Navíc lidé dneska mají raději pstruhy nebo candáty.

Ale jinak se vám dařilo dobře, rostly vám tržby i zisky.

Daří se nám. Minulý rok jsme měli 843 milionů EBIT (zisk před zdaněním a úroky, pozn. red.), letos jsme dosáhli miliardy korun. Ale dneska se podle mého daří každému, kdo trochu pracuje. Nemůžeme sehnat skoro žádné zaměstnance. A už vůbec ne ty, kteří by pracovali rukama.

Kolik vám chybí lidí?

Nepočítáme to. Kdybychom to udělali, tak se zblázníme. Klidně bychom přijali dvacet řidičů nebo skladníků. Naší výhodou je, že jsme na trhu dlouho. Zaměstnanci nám nechybí ve smyslu, že bychom nezvládli plnit zakázky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru