Necelé dva týdny před sněmovními volbami se politici přou, zda povolit v Česku těžbu lithia, a pokud ano, tak kdy a komu. Strany se teď předhánějí v tom, kdo vydá silnější vyjádření k memorandu, které minulý týden podepsalo ministerstvo průmyslu a obchodu s australskou těžařskou společností European Metal Holdings.

Strategický kov, jehož spotřeba pro výrobu baterií a akumulátorů v nejbližších letech poroste, přitom budou v nejbližší době potřebovat také české firmy a další projekty napojené na českou ekonomiku.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.