Už přes týden se Strana práv občanů (SPO) nechce vyjádřit k peněžitým darům od společností Liglass Trading a DC-Master Management. Částky zaslané oběma společnostmi na účet SPO vzbudily pozornost kvůli tomu, že strana je propojená s Hradem, který firmu Liglass Trading doporučil v Kyrgyzstánu na miliardovou zakázku výstavby kaskády vodních elektráren. Jak ukazují i ostatní dary na účtu SPO, jejich odesílatelé se často dostávají poblíž prezidenta a jeho lidí.

Bývalý předseda SPO a její dosavadní člen coby kancléř prezidenta Miloše Zemana společnost Liglass Trading loni doporučil kyrgyzské vládě dopisem. Tedy ve stejný rok, kdy firma poslala 200 tisíc korun na účet strany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.