Pokud banka bude chtít svým klientům změnit obchodní podmínky nebo třeba ceník služeb, zákazníci najdou v e-mailu pdf soubor, který je o tom bude informovat.

Důvodem nové směrnice Evropské unie je snaha dát klientovi možnost si takový návrh uchovat a případně s ním nesouhlasit. Směrnici má do českého práva zapracovat zákon o platebním styku, který bude ve středu schvalovat Senát.

Sněmovnou však zákon prošel i s pozměňovacím návrhem, který podle ministra financí Ivana Pilného (ANO) toto nařízení mění v neprospěch klientů. Není z něj zřejmé, jestli je nutné klientovi návrhy na změnu smluv na jeho e-mail doručit. Bance by podle návrhu poslanců stačilo, aby majiteli účtu poslala do jeho schránky v internetovém bankovnictví odkaz na stránky, kde se o změně dozví.

V článku se dále dozvíte

  • Senát bude ve středu rozhodovat o zákonu o platebním styku, který má lépe chránit klienty bank.
  • Podle evropské směrnice by například banky měly lidi informovat o změně smluv e-mailem, a ne pouze v internetovém bankovnictví.
  • Poslanci však k zákonu přijali pozměňovací návrh, ze kterého tato povinnost nevyplývá a jde i proti rozhodnutí evropského soudního dvora.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru