Odpočítávání ke dni "D", kdy bude povinné soutěžit veřejné zakázky přes jedno centrální státem posvěcené "tržiště", už začalo. Asi 500 orgánů státní správy, jako jsou ministerstva a jim podřízené instituce, se mu nevyhne od července příštího roku. Vláda o tom rozhodla letos v létě. V dalších vlnách by podle plánu měli postupně následovat všichni, kteří zadávají projekty financované z veřejných peněz.

"Vláda může nařídit systém využívat povinně zatím jenom ústředním orgánům, nad kterými má jistou moc. Abychom mohli zavázat i další zadavatele, musí se změnit zákon o zadávání veřejných zakázek. S tím se do budoucna počítá, ale momentálně to není na stole," uvedl Vlastimil Fidler, ředitel Odboru práva veřejných zakázek a koncesí ministerstva pro místní rozvoj, které za vývojem centrálního "tržiště" stojí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.