Statisíce začínajících podnikatelů se sem hrnou z celého světa, aby tu zkusily své štěstí. Chtějí zopakovat úspěšné byznysové příběhy technologických obrů, jako jsou Facebook, Apple či Google, kteří odsud vzešli. Málokdo ale v globálním centru inovací, kalifornském Silicon Valley, ležícím v těsném sousedství San Franciska, uspěje.

Jak těžké je se tu prosadit, se před několika dny přesvědčili i zástupci 20 tuzemských start-upů. Ti do San Franciska za podpory vládní agentury CzechInvest vyjeli na celosvětovou startupovou konferenci TechCrunch Disrupt, na níž své výrobky i služby představili zdejším investorům a možným obchodním partnerům. Vyslechli si také rady a postřehy svých úspěšných českých předchůdců, kteří se zde již uchytili.

V článku se dále dozvíte

  • Dvacítka českých start-upů se vydala do amerického Silicon Valley, aby se tu představila na konferenci Disrupt.
  • Úspěšní čeští startupisté, kteří tu už působí, ale upozorňují, že rozjet byznys v tomto globálním centru inovací je velmi obtížné.
  • San Francisco, poblíž něhož se Silicon Valley nachází, je nejdražším z amerických měst. Sídlí v něm největší technologické firmy světa a lákají statisíce lidí, kteří chtějí jejich úspěchy napodobit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru