Kdo chtěl letos vydělat opravdu velké peníze, měl na začátku roku jednoznačně nakoupit virtuální měny jako bitcoin. Ještě donedávna byly doménou počítačových nadšenců, teď přitahují čím dál větší pozornost celého světa. Začínají se o ně zajímat investiční fondy i některé národní vlády.

Velký nárůst zájmu vyvolalo to, že kurzy těchto měn začaly prudce růst a investoři vycítili možnost obřích zisků. Jen hodnota nejznámějšího a nejrozšířenějšího bitcoinu za rok stoupla na sedminásobek a nyní je bitcoin k mání téměř za 4500 dolarů za kus.

V článku se dále dozvíte

  • O investování do kryptoměn se zajímají velcí hráči, vznikají specializované fondy.
  • Kromě virtuálních měn je možné investovat do nových projektů formou podobnou úpisu akcií. Podle kritiků ale nemá většina firem šanci na přežití.
  • Kvůli zájmu investorů se o kryptosvět začínají zajímat národní regulátoři, nejtvrdší přístup zvolila Čína.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru