Na spotřebitelských úvěrech si letos Češi půjčují jako nikdy předtím. Do srpna na nich banky poskytly rekordních 79 miliard korun, skoro o 14 procent více než loni, kdy byla za celý rok vůbec poprvé překonána hranice sta miliard korun.

Z letošních osmi měsíců už čtyřikrát objem těchto bankovních půjček překonal deset miliard. Předtím se to stalo jen jednou − loni v listopadu, tedy v období předvánoční nákupní horečky. Více si ale lidé půjčili i letos v srpnu, tedy v době prázdnin, kdy poptávka kvůli dovoleným v minulých letech spíše ochabovala.

V článku se dále dozvíte

  • Na spotřebitelských půjčkách si lidé od bank letos do srpna půjčili 79 miliard korun - nejvíce v historii.
  • Letos v srpnu si lidé půjčili přes deset miliard. Více než v jakémkoli jiném roce před Vánocemi.
  • Průměrné sazby letos prvně spadly pod 10 procent ročně. Dlouhodobé zlevňování bude ještě pokračovat, banky chtějí ještě víc půjčovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru