Globální akciové trhy si od začátku roku připsaly zhodnocení 15 procent. Silný akciový růst tak ode dna v průběhu globální finanční krize v březnu 2009 trvá už 8,5 roku. Jedná se tak o druhé nejdelší období růstu v historii po 90. letech minulého století.

Domnívám se, že akciová rally bude ještě nějakou dobu pokračovat. Aktuální výhled světové ekonomiky je velice dobrý a dynamika globálního růstu mírně zrychluje. Zadruhé, ocenění neboli valuace akciových trhů nejsou v historickém srovnání přehnané, byť akcie již zdaleka nejsou levné. Zatřetí, aktuální i očekávaná dynamika růstu firemních zisků jsou nejlepší za posledních pět let. Začtvrté, klíčové centrální banky, Fed a ECB, jsou ve své komunikaci nastávající normalizace měnových politik velice opatrné. Vše bude probíhat po maličkých krůčcích, a investoři by tak neměli být v tomto ohledu ničím negativně překvapeni.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?