Prezident Venezuely Nicolás Maduro, který nedávno hladovým obyvatelům doporučil, aby se na králíky nedívali jako na domácí mazlíčky, ale na zdroj potravy, přiletěl do Běloruska, se kterým chce navázat ekonomickou spolupráci. Přijal jej prezident Alexandr Lukašenko, který mu sdělil, že je na tom Venezuela možná špatně, ale že Bělorusko na tom bylo ještě hůř. Po deseti letech budování státu se mu podařilo zrušit alespoň potravinové lístky. V listopadu má společná bělorusko-venezuelská komise vymyslet, jak by tyto dvě země, kterým kolabuje ekonomika, mohly spolupracovat. Zatím se zdá, že jediným vývozním artiklem obou je ekonomická krize.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru