Osmým rokem stojí v čele Veletrhů Brno generální ředitel a předseda představenstva Jiří Kuliš, který na výstavišti působil již mezi lety 1976 a 1992. Má tak jedinečnou možnost srovnávat, jak vypadala největší přehlídka strojírenství u nás před lety a v současnosti. Podle něj se veletrh sice mění, stále ale zůstává zrcadlem kondice českých strojírenských firem.

HN: Jakými změnami prošel strojírenský veletrh za těch jednačtyřicet let, co ho máte možnost osobně sledovat?

Strojírenský veletrh mají mnozí stále v paměti jako výstavu úspěchů strojírenství či národního hospodářství s "pavilonem národů". Vystavovaly se spíše strojírenské výrobky včetně automobilů nebo traktorů než průmyslové technologie. Když jsem jako novopečený inženýrek zahraničního obchodu nastoupil, vstoupil jsem právě do období specializace veletrhů a nomenklaturního přerozdělení. Od 90. let se MSV postupně vyprofiloval do skutečného strojírenského veletrhu ve smyslu prezentace technologií pro průmysl. Je to odborný obchodní veletrh, který prezentuje investiční zboží, jež po internetu prodávat nemůžete. Částečně se v něm promítá i bývalý INVEX, který se přeskupil blíže k uživatelům dle jednotlivých oborů. To znamená, že například programátoři CNC strojů chtějí být vedle výrobců obráběcích strojů, což je logické.

V článku se dále dozvíte

  • Strojírenský veletrh mají mnozí stále v paměti jako výstavu úspěchů strojírenství či národního hospodářství, od 90. let se ale postupně vyprofiloval do skutečné prezentace technologií pro průmysl, říká Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno.
  • Konkurencí pro brněnský veletrh nejsou regionální technické veletrhy v blízkém okolí, ale hlavně veletrhy v Německu.
  • O budoucnost veletrhů se Kuliš nebojí, digitalizace a sociální sítě podle něho osobní kontakt nikdy zcela nenahradí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru