Ceny akcií na americké Wall Street dále porostou. Podle nejnovějšího průzkumu agentury Reuters jsou o tom přesvědčeni analytici a investiční stratégové předních finančních institucí. "Ekonomika se vyvíjí dobře a zisky firem stoupají. To jsou pro trh dobré stavební kameny," řekl agentuře Robert Doll, hlavní akciový stratég společnosti Nuveen Asset Management.

Růst to však nebude nijak výrazný, přece jen takzvaný býčí trh trvá ve Spojených státech již déle než osm let. Zatímco včera se nejsledovanější americký index S&P 500 pohyboval okolo úrovně 2540 bodů, průměrný odhad expertů pro konec roku 2018 je 2675 bodů. To by oproti současné situaci znamenalo nárůst pouze o pět procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Býčí trh u amerických akcií již trvá déle než osm let a měl by pokračovat. Na konci příštího roku by mohla hodnota indexu S&P 500 dosáhnout 2675 bodů.
  • Analytici věří hlavně sektoru informačních technologií. Akcie z odvětví silně posilují i letos, a to přibližně o čtvrtinu v porovnání se začátkem roku.
  • Nahoru by podle expertů měly v dalších měsících jít i hodnoty cenných papírů v Evropě včetně Česka.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru