Slovenské krajské volby 4. listopadu měly být svého druhu referendem proti fašistovi Marianu Kotlebovi, který je županem (obdobou českého hejtmana) od překvapivého vítězství v roce 2013.

Jeho Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) se loni dostala do parlamentu, což vyburcovalo nevládní organizace, opozici i vládní strany, aby se v Banskobystrickém kraji snažily před letošními volbami hlasování zvrátit. Právě v tom kraji Kotleba vládne.

Několik demokratických kandidátů se dohodlo, že podpoří toho, který podle průzkumů bude nejsilnější. V úterý odstoupil ze souboje kandidát pravicové opozice Martin Klus. Podnikatel Ján Lunter podporovaný vládní koalicí má nyní největší šance Kotlebu porazit.

V článku se dále dozvíte

  • Slovenské krajské volby za měsíc jsou sledované kvůli vůdci fašistické strany Marianu Kotlebovi.
  • On sám může v Banskobystrickém kraji prohrát, z jeho strany ale kandidují desítky lidí do krajských zastupitelstev a má silnou podporu.
  • Kotlebovi voliči jsou podle experta směsí protestních hlasů, mládeže žijící v informačním ghettu alternativních webů a nostalgiků po fašistickém státě.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.