Pokud jsme si dosud lámali hlavu, proč prezidentský kancléř Vratislav Mynář (na snímku) lobboval v Kyrgyzstánu za firmu Liglass Trading, už nemusíme. Ukázalo se, že Liglass poslal straně SPO − Zemanovci, které Mynář dříve předsedal, 200 tisíc korun. Mynář pro změnu sedl a napsal dopis, ve kterém doporučoval firmu sídlící v ruině u Železného Brodu s obratem 620 tisíc korun jako výtečného stavitele kaskády hydroelektráren za 12 miliard. Zlí jazykové tvrdí, že kdyby Liglass přihodil ještě sto tisíc, mohl by dopis od kancléře kyrgyzské vládě být napsaný i správně anglicky. Je to celé takové… ano, středoasijské. Všichni zúčastnění samozřejmě tvrdí, že dar a lobbing spolu vůbec nesouvisí. Tak určitě. Jestli po tomhle Mynář, který zastává úřad přes čtyři roky bez prověrky, zůstane kancléřem, bude kolonizace Hradu středoasijskou mentalitou definitivně potvrzena.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru