Stovka předních českých právníků se ostře postavila proti největší změně v tvorbě zákonů za poslední dvě desetiletí. Senátoři ve středu začnou debatovat o novele, která má zvýhodnit podnikatele před běžnými lidmi. Podle expertů je takový návrh protiústavní a žádají horní komoru parlamentu, aby zákon odmítla. Ten už totiž dřív nečekaně schválili poslanci.

Stručně řečeno jde o to, že každý zákon bude muset obsahovat tabulku s povinnostmi, které přináší podnikatelům. A co v ní nebude, za to nemohou být živnostník nebo firmy potrestáni. Na rozdíl od běžného občana, na nějž se budou vztahovat všechny formulace v zákoně bez ohledu na tabulku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Senátoři rozhodnou o osudu sporného zákona, který zvýhodňuje podnikatele.
  • Podle expertů jde o protiústavní a špatně sepsaný návrh. Přináší to, že každý zákon by musel obsahovat výčet povinností pro podnikatele. Pokud nějaká v seznamu nebude, nemůže za ni být podnikatel potrestán.
  • Pro běžného člověka by ale platil kompletní text zákona, nikoliv jen zmíněný výčet povinností.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.