Velká část nově stavěných bytových domů se potýká s problémy s hlukem, který se šíří uvnitř budov. Lidé si stěžují na dupání a hlasitější hovor svých sousedů, vadí jim, že slyší splachování záchodu nebo napouštění vany. Developeři si tento dlouhodobě trvající problém uvědomují a snaží se jej odstranit. "Akustika společně s tepelnou technikou jsou aspekty stavby, které jsou pro klienty nejrušivější," říká Jaroslav Synek, vedoucí útvaru technologií a materiálů ve společnosti Metrostav.

Velký počet reklamací na akustiku v nedávných letech trápil společnost Skanska Reality, jež patří mezi čtyři největší a zároveň nejzkušenější bytové developery v tuzemsku. "Značná část reklamací byla oprávněná," uvedl Miloš Petr, vedoucí týmu záručních závazků a kvality ve Skanska Reality. Konkrétně se jednalo o reklamace na vzduchovou neprůzvučnost mezibytových příček − tedy hluk, který se po domě šíří vzduchem, když lidé mluví nebo si třeba pouští nahlas televizi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.