Na veletrhu Expo Real letos chybí Praha

V německém Mnichově dnes začíná významný veletrh nemovitostí a investičních příležitostí Expo Real. Brno s Jihomoravským krajem a Ostrava s Moravskoslezským krajem letos budou vystavovat ve společném stánku. Dvacátého ročníku veletrhu Expo Real se letos po dlouhých letech poprvé nezúčastní Praha. Loni na Expo Real dorazilo 38 tisíc návštěvníků ze 77 zemí. Například Ostrava, jež se veletrhu účastní už pošestnácté v řadě, v minulých letech lákala investory na průmyslové zóny, které jsou dnes již téměř plné. Jihomoravský kraj se na Expo Real vrací po několikaleté pauze a ve stánku bude prezentovat třeba areál staré nemocnice ve Znojmě, kde se uvažuje o využití pro bydlení a občanskou vybavenost.

Trh s nemovitostmi v Praze se v září rozrostl o 369 nových bytů

V září sice developeři nabídku nových bytů v Praze příliš neobohatili, ale v cenících se objevily nejlevnější byty za poslední rok. Ukazuje to analýza portálu cenovamapa.org. "U některých projektů se jedná o zaváděcí ceny a během října je velmi pravděpodobný jejich nárůst," píše se v analýze. Průměrná cena bytů, které se v září objevily v cenících, dosahovala 75 821 korun za metr čtvereční. Nejvíce nových bytů dali developeři do prodeje minulý měsíc v Praze 10, 9 a 4, bylo to 318 celkem z 369 bytů v celém hlavním městě.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.