Sociální síť Facebook oznámila, že najme tisíc nových pracovníků, kteří budou sledovat reklamy, jež si zadávají její zákazníci. Reaguje tak na zjištění, že společnost Internet Research Agency z ruského Petrohradu zaplatila za poslední tři roky sto tisíc dolarů za reklamu stránek, které podněcovaly rasovou nenávist, xenofobii nebo naopak radikální feminismus. Celkem je vidělo deset milionů Američanů.

Přišlo se na to během vyšetřování amerického Kongresu ohledně zasahování Moskvy do loňských prezidentských voleb v USA.

"Nechci, aby někdo využíval naše nástroje k podkopání demokracie," prohlásil nedávno zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.

Firma poskytla vyšetřovací komisi jména zhruba tří tisícovek reklam placených z Ruska.

V článku se dále dozvíte

  • Facebook informoval vyšetřující komisi Kongresu, že za poslední tři roky ruská firma propagovala nenávistné stránky, které vidělo deset milionů Američanů.
  • Firma z Petrohradu vedla stránky a skupiny rozdělující americké veřejné mínění. Jedna urážela migranty, druhá propagovala adopce dětí homosexuály.
  • Facebook oznámil, že najme tisícovku lidí, kteří budou ověřovat zadavatele reklamy a sledovat dodržování etického kodexu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.