Koupě drahého bytu v novostavbě neznamená, že budou mít lidé doma větší klid než v paneláku. Bytové domy se až na výjimky staví na hraně toho, co požadují normy. "Lidé si kupují byt podle krásné dlažby nebo kuchyňské linky, ale nikoliv podle hluku, protože ten není vidět," popisuje Pavel Rubáš, zástupce ředitele státního podniku Technický a zkušební ústav stavební Praha.

HN: Lidé si na hluk v novostavbách stěžují dlouhodobě. Horší se v tomto směru kvalita domů?

Existuje určité procento staveb, asi pět procent, které s tím mají problém, ale jejich počet se v čase příliš nemění. Neodvážil bych se říct, že se zhotovitelé výrazně zhoršují.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.