Když člověk nahlédne do přízemní místnosti, vidí několik telefonujících žen se sluchátky a mikrofonem.

"Jste rozhodnutý, že budete volit? Nejste rozhodnutý? A pokud půjdete k volbám, koho zvažujete volit? Kolik obyvatel má obec, ve které bydlíte? Kolik je vám let?" Jedna otázka stíhá druhou, počet telefonátů jde během jediného dne do desítek i stovek.

Právě tady, v pražské části Dolní Počernice, je jedno z míst, kde se rodí průzkumy veřejného mínění v podání agentury Median. Jejich výsledky v případě politických preferencí následně zaplavují sociální sítě, plní titulky novin i webů a zaměstnávají politiky mnoha stran.

V článku se dále dozvíte

  • Zjišťování politických preferencí podléhá v agenturách přísné kontrole.
  • I tak je ale obtížné zjistit, koho budou lidé v říjnových parlamentních volbách volit. Průzkumy jasně ukazují, že mnoho lidí ještě není rozhodnuto.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.