Boguslaw Chrabota se podobně jako Piotr Korycki musí hodně nadechnout, když odpovídá na otázku, zda je v Polsku v médiích monopol, který chce vládní strana rozbít, a zda jsou ohrožena nezávislá média.

Zatímco Korycki stojí v čele největší televize, Chrabota je šéfredaktorem deníku Rzeczpospolita, jehož většinovým vlastníkem je polský podnikatel Grzegorz Hajdarowicz.

A jeho firma Gremi Media, která deník vydává, se chystá ke vstupu na burzu.

"V tisku, stejně jako v televizi žádný monopol nevidím. Veřejnoprávní televize ztrácí sledovanost, protože se stala propagandou. A získává Polsat a další soukromé stanice,
což mě může těšit, protože jsem v Polsatu dvacet let pracoval," řekl Chrabota v rozhovoru s HN na Ekonomickém fóru v Krynici.

"Tisk je v Polsku soukromý, je provládní nebo protivládní, je v něm silná polarizace. Svoboda slova ohrožena není, protože je obrovská sféra nevládních médií a hodně se přeneslo do internetu. Nejsme Čína ani Severní Korea, kde se internet kontroluje."

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?