Boguslaw Chrabota se podobně jako Piotr Korycki musí hodně nadechnout, když odpovídá na otázku, zda je v Polsku v médiích monopol, který chce vládní strana rozbít, a zda jsou ohrožena nezávislá média.

Zatímco Korycki stojí v čele největší televize, Chrabota je šéfredaktorem deníku Rzeczpospolita, jehož většinovým vlastníkem je polský podnikatel Grzegorz Hajdarowicz.

A jeho firma Gremi Media, která deník vydává, se chystá ke vstupu na burzu.

"V tisku, stejně jako v televizi žádný monopol nevidím. Veřejnoprávní televize ztrácí sledovanost, protože se stala propagandou. A získává Polsat a další soukromé stanice,
což mě může těšit, protože jsem v Polsatu dvacet let pracoval," řekl Chrabota v rozhovoru s HN na Ekonomickém fóru v Krynici.

"Tisk je v Polsku soukromý, je provládní nebo protivládní, je v něm silná polarizace. Svoboda slova ohrožena není, protože je obrovská sféra nevládních médií a hodně se přeneslo do internetu. Nejsme Čína ani Severní Korea, kde se internet kontroluje."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Monopoly v polských médiích nejsou, vláda nemá co rozdělovat, myslí si šéfredaktor ekonomického listu Rzeczpospolita.
  • Vládní strana se zatím nerozhodla, jak chce regulovat média, která jsou k ní kritická.
  • Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńskiého se obává nového konfliktu s EU.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.