Starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák si bere do ruky mobilní telefon a do elektronického diáře v něm dopisuje další událost. "Musím do něj napsat, že v pondělí odpoledne za mnou mohou lidé chodit nebo po návštěvách diskutovat přes internet," vysvětluje. Jako jediný starosta za Českou pirátskou stranu v České republice a zároveň volební lídr strany v Karlovarském kraji si dává záležet na tom, aby mu v diáři žádná událost nechyběla.

Prvním "přikázáním" jeho strany je otevřenost vůči občanům, takže Třešňákův pracovní diář je veřejný a kdokoliv se může na internetu podívat, jaké schůzky či jednání má v plánu. Stejně jako se každý může podívat na jednání komisí města nebo si může otevřít podklady pro rozhodování zastupitelů. Tedy mít přístup k něčemu, co jiná města tají. "Podklady pro zastupitele nejdou technicky umístit na web města, dáváme je tedy na náš stranický Facebook," potvrzuje Třešňák, že piráti si na formality nepotrpí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.