Jaromír Jágr odehraje nadcházející sezonu v Calgary, a poprvé tak v kariéře nastoupí za klub z Kanady. O skutečnosti, že kolébka hokeje bude legendu moci sledovat na domácím stadionu, se rozhodlo na poslední chvíli, NHL začíná již zítra. I z platu je ale zřejmé, že zámořská kariéra pětačtyřicetiletého Čecha se chýlí ke konci. Roční smlouva s Flames mu vynese základní plat milion dolarů. Méně bral naposledy v sezoně 1992−93, kdy coby dlouhovlasý mladík rostl v Pittsburghu. Před derniérou však jistě zvládne ještě pár pozoruhodných zápisů. Pouhých 57 duelů mu chybí k překonání vládnoucího Gordieho Howea v počtu zápasů. NHL čekají historické chvíle a čeští fanoušci se mají na co těšit.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru