Na Hradě zřejmě jedou v něčem opravdu "výživném". Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček přirovnal Evropskou unii k nacistické třetí říši. "Říše se rozhodla, že se v protektorátě nebude pít tuzemák. A basta!" napsal Ovčáček na Facebooku v reakci na informace, že v tuzemáku byly objeveny rakovinotvorné látky a Brusel vyjednává s Českem, co s tím dělat. Nemá smysl debatovat o tom, zda to od Ovčáčka náhodou není jen humorná nadsázka. Přirovnávat jakoukoli instituci k třetí říši, která povraždila desítky milionů lidí, není legrační ani trochu.

Prezident České republiky Miloš Zeman se od toho ovšem nedistancoval, takže musíme chtě nechtě předpokládat, že s Ovčáčkem souhlasí. Je věru smutné sledovat politika, který před necelými pěti lety vztyčoval na Hradě vlajku EU, jak nyní přikyvuje přirovnávání unie k bestiálnímu totalitnímu režimu, přičemž mu nadšeně tleská třeba nacionalista Tomio Okamura, který nechce nic jiného než z Evropské unie vystoupit. Je to skutečně neuvěřitelný sešup. Takže je legitimní ptát se, copak asi za ním je.

V článku se dále dozvíte

  • Hradní mluvčí Ovčáček přirovnává unii kvůli tuzemáku k třetí říši.
  • Co za tímhle sešupem Miloše Zemana je?
  • Možná je příznačné, že se to děje právě kvůli alkoholu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru